Sullins Connector Solutions RSM15DTBT-S273
RSM15DTBT-S273 picture photo
Mfg. Part Number
RSM15DTBT-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RSM15DTBT-S273.pdf
Availability of RSM15DTBT-S273
QUANTITY
RSM15DTBT-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSM15DTBT-S273
Internal Part NumberEIS-RSM15DTBT-S273
Number of Positions30
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSM15DTBT-S273
Related LinksRSM15DT, RSM15DTBT-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSM15DTBT-S273 Details Description
Related parts for RSM15DTBT-S273
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 76.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
SW DIP LOW PRO 7 POS GOLD datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 96POS VERT GOLD datasheet.pdf
DSUB 15 F NM datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
EXT CABLE FOR SCS - SGE SERIES datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf