Stackpole Electronics Inc. RSMF12FT124R
RSMF12FT124R picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12FT124R
Brief Description
RES MO 1/2W 124 OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSMF12FT124R.pdf
Availability of RSMF12FT124R
QUANTITY
RSMF12FT124R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12FT124R
Internal Part NumberEIS-RSMF12FT124R
Standard Package5,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12FT124R
Related LinksRSMF12, RSMF12FT124R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12FT124R Details Description
Related parts for RSMF12FT124R
JUMPER-H1501TR/A3048N/X 4" datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD SRL 16-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
RES MO 3W 24K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 89.25VC AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.3V datasheet.pdf