Stackpole Electronics Inc. RSMF12GB47R0
RSMF12GB47R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12GB47R0
Brief Description
RES MO 1/2W 47OHM 2% AXL
Datasheet Download
RSMF12GB47R0.pdf
Availability of RSMF12GB47R0
QUANTITY
RSMF12GB47R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12GB47R0
Internal Part NumberEIS-RSMF12GB47R0
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12GB47R0
Related LinksRSMF12, RSMF12GB47R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12GB47R0 Details Description
Related parts for RSMF12GB47R0
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 95MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS 0.156 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS PIN datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf