Stackpole Electronics Inc. RSMF12GBR820
RSMF12GBR820 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12GBR820
Brief Description
RES MO 1/2W 0.82 OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSMF12GBR820.pdf
Availability of RSMF12GBR820
QUANTITY
RSMF12GBR820 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12GBR820
Internal Part NumberEIS-RSMF12GBR820
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12GBR820
Related LinksRSMF12, RSMF12GBR820 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12GBR820 Details Description
Related parts for RSMF12GBR820
CAP ARRAY 10000PF 16V X7R 0504 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165CABGA datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 4.5K OHM 12W datasheet.pdf