Stackpole Electronics Inc. RSMF12JB36R0
RSMF12JB36R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12JB36R0
Brief Description
RES MO 1/2W 36OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF12JB36R0.pdf
Availability of RSMF12JB36R0
QUANTITY
RSMF12JB36R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12JB36R0
Internal Part NumberEIS-RSMF12JB36R0
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)36
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12JB36R0
Related LinksRSMF12, RSMF12JB36R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12JB36R0 Details Description
Related parts for RSMF12JB36R0
DIP CABLE - CDP16G/AE16G/X datasheet.pdf
RES 4.0 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
CONN HARDWARE FITTING KSK-P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FPGA 440 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 3A DDPAK datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 900MA 90 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 912MA 252 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 10ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf