Stackpole Electronics Inc. RSMF12JBR330
RSMF12JBR330 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12JBR330
Brief Description
RES MO 1/2W 0.33 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF12JBR330.pdf
Availability of RSMF12JBR330
QUANTITY
RSMF12JBR330 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12JBR330
Internal Part NumberEIS-RSMF12JBR330
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12JBR330
Related LinksRSMF12, RSMF12JBR330 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12JBR330 Details Description
Related parts for RSMF12JBR330
CAP CER 1200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES MO 1W 16K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 15 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT MOD 150POS 15ROWS R/A datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.63A SOT89-3 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1000V 1A SMA datasheet.pdf