Stackpole Electronics Inc. RSMF1JB12K0
RSMF1JB12K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1JB12K0
Brief Description
RES MO 1W 12K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1JB12K0.pdf
Availability of RSMF1JB12K0
QUANTITY
RSMF1JB12K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1JB12K0
Internal Part NumberEIS-RSMF1JB12K0
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1JB12K0
Related LinksRSMF1, RSMF1JB12K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1JB12K0 Details Description
Related parts for RSMF1JB12K0
FERRITE CHIP SIGNAL 300 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 20POS W/PINS datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL SYNC 14-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 5POS R/A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK EURO 12POS datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR VERT 35CKT datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 85MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE USB RESETTABLE 1.85A HOLD datasheet.pdf