Stackpole Electronics Inc. RSMF1JB130R
RSMF1JB130R picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1JB130R
Brief Description
RES MO 1W 130 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1JB130R.pdf
Availability of RSMF1JB130R
QUANTITY
RSMF1JB130R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1JB130R
Internal Part NumberEIS-RSMF1JB130R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1JB130R
Related LinksRSMF1, RSMF1JB130R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1JB130R Details Description
Related parts for RSMF1JB130R
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12V 15W OUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 12POS BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 R/A DIP datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 150K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 8POS 7MM datasheet.pdf