Stackpole Electronics Inc. RSMF1JB33K0
RSMF1JB33K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1JB33K0
Brief Description
RES MO 1W 33K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1JB33K0.pdf
Availability of RSMF1JB33K0
QUANTITY
RSMF1JB33K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1JB33K0
Internal Part NumberEIS-RSMF1JB33K0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1JB33K0
Related LinksRSMF1, RSMF1JB33K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1JB33K0 Details Description
Related parts for RSMF1JB33K0
IC DAS 8CH 12BIT T/H LP 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RECT BRIDGE 4A 600V PBPC6 datasheet.pdf
RES SMD 2.8 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 430 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 68 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 18 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf