Stackpole Electronics Inc. RSMF1JT180K
RSMF1JT180K picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1JT180K
Brief Description
RES METAL OX 1W 180K OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF1JT180K.pdf
Availability of RSMF1JT180K
QUANTITY
RSMF1JT180K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1JT180K
Internal Part NumberEIS-RSMF1JT180K
Standard Package2,500
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1JT180K
Related LinksRSMF1, RSMF1JT180K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1JT180K Details Description
Related parts for RSMF1JT180K
RES SMD 124K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.1 OHM 10% 300W datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 24SSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
GUARD SECOND SIDE datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf