Stackpole Electronics Inc. RSMF1JT18K0
RSMF1JT18K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1JT18K0
Brief Description
RES MO 1W 18K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1JT18K0.pdf
Availability of RSMF1JT18K0
QUANTITY
RSMF1JT18K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1JT18K0
Internal Part NumberEIS-RSMF1JT18K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1JT18K0
Related LinksRSMF1, RSMF1JT18K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1JT18K0 Details Description
Related parts for RSMF1JT18K0
IC REG SWITCHD CAP RATIO 8VSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS CM 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 70NS 48FBGA datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 528POS SMD datasheet.pdf