Stackpole Electronics Inc. RSMF1JT200K
RSMF1JT200K picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1JT200K
Brief Description
RES MO 1W 200K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1JT200K.pdf
Availability of RSMF1JT200K
QUANTITY
RSMF1JT200K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1JT200K
Internal Part NumberEIS-RSMF1JT200K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1JT200K
Related LinksRSMF1, RSMF1JT200K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1JT200K Details Description
Related parts for RSMF1JT200K
RES SMD 732K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC AXIAL datasheet.pdf
IC FPSLIC 10K GATE 25MHZ 208QFP datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A T/H 15GOLD datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE BUS BAR 10AWG 100' datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf