Stackpole Electronics Inc. RSMF1JT2R00
RSMF1JT2R00 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1JT2R00
Brief Description
RES MO 1W 2 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1JT2R00.pdf
Availability of RSMF1JT2R00
QUANTITY
RSMF1JT2R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1JT2R00
Internal Part NumberEIS-RSMF1JT2R00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1JT2R00
Related LinksRSMF1, RSMF1JT2R00 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1JT2R00 Details Description
Related parts for RSMF1JT2R00
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO247AC datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS AWG26 R/ANGLE datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 4POS VERT datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS R/A GOLD datasheet.pdf
SA35-F2, TL4024 FLEX2 ACTUATOR datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
LED COB CX1510 5000K WHITE SMD datasheet.pdf
390UF 350V 28.58X104.78 85C AXI datasheet.pdf