Stackpole Electronics Inc. RSMF1JT9R10
RSMF1JT9R10 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1JT9R10
Brief Description
RES METAL OX 1W 9.1 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF1JT9R10.pdf
Availability of RSMF1JT9R10
QUANTITY
RSMF1JT9R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1JT9R10
Internal Part NumberEIS-RSMF1JT9R10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1JT9R10
Related LinksRSMF1, RSMF1JT9R10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1JT9R10 Details Description
Related parts for RSMF1JT9R10
TERM DISC W/LEVER 400V 16A WM BL datasheet.pdf
IC CLK ZDB 9OUT 133MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
22P MTA100 CONN ASSY F/T NATL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.34M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf