Stackpole Electronics Inc. RSMF2FT33R2
RSMF2FT33R2 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2FT33R2
Brief Description
RES METAL OX 2W 33.2 OHM 1% AXL
Datasheet Download
RSMF2FT33R2.pdf
Availability of RSMF2FT33R2
QUANTITY
RSMF2FT33R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2FT33R2
Internal Part NumberEIS-RSMF2FT33R2
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2FT33R2
Related LinksRSMF2, RSMF2FT33R2 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2FT33R2 Details Description
Related parts for RSMF2FT33R2
RES ARRAY 7 RES 180K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 18POS 2.54MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 0.25A 4DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SOCKET 29 CONTACTS SINGLE ROW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
FUSE CERM 7A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
24-bit, 96kHz Stereo DAC with Volume Control IC datasheet.pdf