Stackpole Electronics Inc. RSMF2FTR113
RSMF2FTR113 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2FTR113
Brief Description
RES METAL OX 2W 0.113 OHM 1% AXL
Datasheet Download
RSMF2FTR113.pdf
Availability of RSMF2FTR113
QUANTITY
RSMF2FTR113 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2FTR113
Internal Part NumberEIS-RSMF2FTR113
Standard Package2,500
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.113
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2FTR113
Related LinksRSMF2, RSMF2FTR113 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2FTR113 Details Description
Related parts for RSMF2FTR113
IC TXRX TRI 5V RS-232 20-TSSOP datasheet.pdf
HEATSHRINK POLY 5/8" BLK 4' datasheet.pdf
RELAY 1000V 0.9A ISOPLUS264 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 240 OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.50V 6-UDFN datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 15A 6OUT 15'CORD datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V C0G 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 510PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf