Stackpole Electronics Inc. RSMF2JA1R00
RSMF2JA1R00 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2JA1R00
Brief Description
RES METAL OX 2W 1 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF2JA1R00.pdf
Availability of RSMF2JA1R00
QUANTITY
RSMF2JA1R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2JA1R00
Internal Part NumberEIS-RSMF2JA1R00
Standard Package1,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2JA1R00
Related LinksRSMF2, RSMF2JA1R00 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2JA1R00 Details Description
Related parts for RSMF2JA1R00
FILTER BANDPASS 36.125MHZ 5SIP datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
EYE LOUPE 10X MAGNIFIER LENS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 10V JB 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 143MA 5.9 OHM SMD datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
500 TB RIS CLA INTERLACE datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 25POS STR IDC datasheet.pdf