Stackpole Electronics Inc. RSMF2JAR100
RSMF2JAR100 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2JAR100
Brief Description
RES METAL OX 2W 0.1 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF2JAR100.pdf
Availability of RSMF2JAR100
QUANTITY
RSMF2JAR100 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2JAR100
Internal Part NumberEIS-RSMF2JAR100
Standard Package1,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)0.1
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2JAR100
Related LinksRSMF2, RSMF2JAR100 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2JAR100 Details Description
Related parts for RSMF2JAR100
SENSOR AIRFLOW 200 SCCM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 110K OHM 1206 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 11A QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SP6648 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIPOL 450-470MHZ 4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf