Stackpole Electronics Inc. RSMF2JB10R0
RSMF2JB10R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2JB10R0
Brief Description
RES METAL OX 2W 10 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF2JB10R0.pdf
Availability of RSMF2JB10R0
QUANTITY
RSMF2JB10R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2JB10R0
Internal Part NumberEIS-RSMF2JB10R0
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2JB10R0
Related LinksRSMF2, RSMF2JB10R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2JB10R0 Details Description
Related parts for RSMF2JB10R0
RES SMD 3.09KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFFERENTIAL 8SO datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER LIN 8-SOIC datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CAP CER 1700PF 30KV N4700 DISK datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
13W3 M 30A PC TAIL 4-40 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 37POS IP67 datasheet.pdf