Stackpole Electronics Inc. RSMF2JB39K0
RSMF2JB39K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2JB39K0
Brief Description
RES METAL OX 2W 39K OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF2JB39K0.pdf
Availability of RSMF2JB39K0
QUANTITY
RSMF2JB39K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2JB39K0
Internal Part NumberEIS-RSMF2JB39K0
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2JB39K0
Related LinksRSMF2, RSMF2JB39K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2JB39K0 Details Description
Related parts for RSMF2JB39K0
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 806 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
LABEL CARD SILVER datasheet.pdf
UB PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 9P-3POS OPEN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf