Stackpole Electronics Inc. RSMF2JT100K
RSMF2JT100K picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2JT100K
Brief Description
RES METAL OX 2W 100K OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF2JT100K.pdf
Availability of RSMF2JT100K
QUANTITY
RSMF2JT100K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2JT100K
Internal Part NumberEIS-RSMF2JT100K
Standard Package2,500
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2JT100K
Related LinksRSMF2, RSMF2JT100K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2JT100K Details Description
Related parts for RSMF2JT100K
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 90A datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 5DDPAK datasheet.pdf
RES 12 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf