Stackpole Electronics Inc. RSMF2JTR110
RSMF2JTR110 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2JTR110
Brief Description
RES METAL OX 2W 0.11 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF2JTR110.pdf
Availability of RSMF2JTR110
QUANTITY
RSMF2JTR110 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2JTR110
Internal Part NumberEIS-RSMF2JTR110
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.11
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2JTR110
Related LinksRSMF2, RSMF2JTR110 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2JTR110 Details Description
Related parts for RSMF2JTR110
IC 10MHZ Z8500 CMOS SCC 40-DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 10% 20W datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIDIR 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 30A 32VDC BLADE datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 60A DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf