Stackpole Electronics Inc. RSMF2JTR360
RSMF2JTR360 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2JTR360
Brief Description
RES METAL OX 2W 0.36 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF2JTR360.pdf
Availability of RSMF2JTR360
QUANTITY
RSMF2JTR360 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2JTR360
Internal Part NumberEIS-RSMF2JTR360
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.36
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2JTR360
Related LinksRSMF2, RSMF2JTR360 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2JTR360 Details Description
Related parts for RSMF2JTR360
IC OPAMP GP 9MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
STARTR 3PHASE HYBRD 200-480V 64A datasheet.pdf
GDT 360V 1KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 500MA 320 MOHM datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY FLK STG TIN 9POS datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 80MHZ 8USON datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf