Stackpole Electronics Inc. RSMF3JB3R30
RSMF3JB3R30 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF3JB3R30
Brief Description
RES METAL OX 3W 3.3 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF3JB3R30.pdf
Availability of RSMF3JB3R30
QUANTITY
RSMF3JB3R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF3JB3R30
Internal Part NumberEIS-RSMF3JB3R30
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF3JB3R30
Related LinksRSMF3, RSMF3JB3R30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF3JB3R30 Details Description
Related parts for RSMF3JB3R30
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 6POS VERT GOLD datasheet.pdf
1 1/4" THERMASHIELD TUBE 100' datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 14.5VWM 26.5VC DO214AB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT datasheet.pdf