Stackpole Electronics Inc. RSMF3JB4R70
RSMF3JB4R70 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF3JB4R70
Brief Description
RES METAL OX 3W 4.7 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF3JB4R70.pdf
Availability of RSMF3JB4R70
QUANTITY
RSMF3JB4R70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF3JB4R70
Internal Part NumberEIS-RSMF3JB4R70
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF3JB4R70
Related LinksRSMF3, RSMF3JB4R70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF3JB4R70 Details Description
Related parts for RSMF3JB4R70
MOD INVERTER CCFL DIM DUAL 5W datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 500mA (Flash) Camera Flash, Lighting 10-VSON (3x3) datasheet.pdf
CHROMALIT SQUARE 80CRI 40X40MM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 2910 datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 305VAC RAD datasheet.pdf
SENSOR 300PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf