Stackpole Electronics Inc. RSMF3JT3R00
RSMF3JT3R00 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF3JT3R00
Brief Description
RES METAL OX 3W 3 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF3JT3R00.pdf
Availability of RSMF3JT3R00
QUANTITY
RSMF3JT3R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF3JT3R00
Internal Part NumberEIS-RSMF3JT3R00
Standard Package1,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF3JT3R00
Related LinksRSMF3, RSMF3JT3R00 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF3JT3R00 Details Description
Related parts for RSMF3JT3R00
IC PROCESSOR 600MHZ 576BGA datasheet.pdf
CONN N PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 12 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SENS FIBER COAX DIFFUSE 2MM DIA datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG NATURAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 620UH 93MA 25.9 OHM TH datasheet.pdf