Stackpole Electronics Inc. RSMF3JT75K0
RSMF3JT75K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF3JT75K0
Brief Description
RES METAL OX 3W 75K OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF3JT75K0.pdf
Availability of RSMF3JT75K0
QUANTITY
RSMF3JT75K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF3JT75K0
Internal Part NumberEIS-RSMF3JT75K0
Standard Package1,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF3JT75K0
Related LinksRSMF3, RSMF3JT75K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF3JT75K0 Details Description
Related parts for RSMF3JT75K0
CAP CER 10UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 175A 500V FAST datasheet.pdf
IC TRANSLATOR BIDIR VOLT 20TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
381 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 90MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CAP FILM 0.001 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf