Stackpole Electronics Inc. RSMF5JBR470
RSMF5JBR470 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF5JBR470
Brief Description
RES METAL OX 5W 0.47 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF5JBR470.pdf
Availability of RSMF5JBR470
QUANTITY
RSMF5JBR470 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF5JBR470
Internal Part NumberEIS-RSMF5JBR470
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF5JBR470
Related LinksRSMF5, RSMF5JBR470 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF5JBR470 Details Description
Related parts for RSMF5JBR470
SOCKET TERM W/CLIP FOR JC2 RELAY datasheet.pdf
CONV AC/DC 90-264VAC 3.3V 1.25A datasheet.pdf
LED YELLOW-GRN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
PELTIER HV56,72,F2,0203,GG,W2 datasheet.pdf
PLUG-INWOBBLE CABLE SPDT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.6A 100 MOHM datasheet.pdf