Stackpole Electronics Inc. RSMF5JT10R0
RSMF5JT10R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF5JT10R0
Brief Description
RES METAL OX 5W 10 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF5JT10R0.pdf
Availability of RSMF5JT10R0
QUANTITY
RSMF5JT10R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF5JT10R0
Internal Part NumberEIS-RSMF5JT10R0
Standard Package1,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF5JT10R0
Related LinksRSMF5, RSMF5JT10R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF5JT10R0 Details Description
Related parts for RSMF5JT10R0
RES 182 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
PLUG 34POS DOUBLE ROW STRAIGHT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT PINS datasheet.pdf
POT 220K OHM 1/4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC SENSOR REG/PWR SW 3.3V 6-TDFN datasheet.pdf