Stackpole Electronics Inc. RSMF5JT220R
RSMF5JT220R picture photo
Mfg. Part Number
RSMF5JT220R
Brief Description
RES METAL OX 5W 220 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF5JT220R.pdf
Availability of RSMF5JT220R
QUANTITY
RSMF5JT220R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF5JT220R
Internal Part NumberEIS-RSMF5JT220R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF5JT220R
Related LinksRSMF5, RSMF5JT220R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF5JT220R Details Description
Related parts for RSMF5JT220R
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 300MA 360 MOHM datasheet.pdf
IC FLASH 512MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM TIN 10POS SMD datasheet.pdf
L37-3 SHEET 100X100X0.45MM datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf