Stackpole Electronics Inc. RSMF5JT6K80
RSMF5JT6K80 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF5JT6K80
Brief Description
RES METAL OX 5W 6.8K OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF5JT6K80.pdf
Availability of RSMF5JT6K80
QUANTITY
RSMF5JT6K80 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF5JT6K80
Internal Part NumberEIS-RSMF5JT6K80
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF5JT6K80
Related LinksRSMF5, RSMF5JT6K80 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF5JT6K80 Details Description
Related parts for RSMF5JT6K80
CAP CER 1800PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 86.94VC AXIAL datasheet.pdf
SENSOR DIFF PRESSURE 14.5 PSI MA datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC COMPAR HS DUAL 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
ARD COAX 13GHZ FAILSAFE/LATCH datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf