Vishay Sfernice RSSD25168A10R0JB06
RSSD25168A10R0JB06 picture photo
Mfg. Part Number
RSSD25168A10R0JB06
Brief Description
RESISTOR 10 OHM 200W 5% WW
Datasheet Download
RSSD25168A10R0JB06.pdf
Availability of RSSD25168A10R0JB06
QUANTITY
RSSD25168A10R0JB06 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSSD25168A10R0JB06
Internal Part NumberEIS-RSSD25168A10R0JB06
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Power (Watts)200W
Tolerance±5%
Adjustment TypeSlide
Diameter1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
Length6.614" (168.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSSD25168A10R0JB06
Related LinksRSSD25168, RSSD25168A10R0JB06 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
RSSD25168A10R0JB06 Details Description
Related parts for RSSD25168A10R0JB06
CONN HEADER .050 26POS VERT SHRD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 100MA MINMLF datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 5.5A 8TSSOP datasheet.pdf
FUSE MOD 200A 700V STUD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
20POS SIL THROUGH CONNHEADER datasheet.pdf
PAC-MICR-RV36-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
3/16 INCH DUAL HST BK (415/2.894 datasheet.pdf
RES SMD 35K OHM 0.05% 0.3W 2010 datasheet.pdf