Yageo RT0402BRE07332RL
RT0402BRE07332RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0402BRE07332RL
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RT0402BRE07332RL.pdf
Availability of RT0402BRE07332RL
QUANTITY
RT0402BRE07332RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0402BRE07332RL
Internal Part NumberEIS-RT0402BRE07332RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0402BRE07332RL
Related LinksRT0402BR, RT0402BRE07332RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0402BRE07332RL Details Description
Related parts for RT0402BRE07332RL
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN FMALE M8 4POS R/A 2M CABLE datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 12NS 256FPBGA datasheet.pdf
TRANSFORMER DSL EP13 SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
HEAT SHRINK CLEAR 22AWG datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.1700 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf