Yageo RT0402BRE0734KL
RT0402BRE0734KL picture photo
Mfg. Part Number
RT0402BRE0734KL
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RT0402BRE0734KL.pdf
Availability of RT0402BRE0734KL
QUANTITY
RT0402BRE0734KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0402BRE0734KL
Internal Part NumberEIS-RT0402BRE0734KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0402BRE0734KL
Related LinksRT0402B, RT0402BRE0734KL Datasheet, Yageo Distributor
RT0402BRE0734KL Details Description
Related parts for RT0402BRE0734KL
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC SENSOR MATRIX TOUCH 4CH 14DIP datasheet.pdf
EDGECARD 132POS .050 SLD W/POSTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RELAY SSR DIN RAIL AC OUT 12A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
LGH 5 POS, PLUG CABLE ASSY datasheet.pdf