Yageo RT0402CRD0732R4L
RT0402CRD0732R4L picture photo
Mfg. Part Number
RT0402CRD0732R4L
Brief Description
RES SMD 32.4OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RT0402CRD0732R4L.pdf
Availability of RT0402CRD0732R4L
QUANTITY
RT0402CRD0732R4L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0402CRD0732R4L
Internal Part NumberEIS-RT0402CRD0732R4L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0402CRD0732R4L
Related LinksRT0402CR, RT0402CRD0732R4L Datasheet, Yageo Distributor
RT0402CRD0732R4L Details Description
Related parts for RT0402CRD0732R4L
IC CLK BUFFER 2:10 250MHZ 32TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
OSC MEMS 32.35MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN SMD SHD HDR GOLD 14POS datasheet.pdf
GDT 350V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
IC STEPPER MOTOR DVR/CTLR 48QFN datasheet.pdf
CAP POLY 1500UF 0.2 2.5V SMD datasheet.pdf