Yageo RT0603BRD0713R7L
RT0603BRD0713R7L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603BRD0713R7L
Brief Description
RES SMD 13.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603BRD0713R7L.pdf
Availability of RT0603BRD0713R7L
QUANTITY
RT0603BRD0713R7L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603BRD0713R7L
Internal Part NumberEIS-RT0603BRD0713R7L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603BRD0713R7L
Related LinksRT0603BR, RT0603BRD0713R7L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603BRD0713R7L Details Description
Related parts for RT0603BRD0713R7L
RES ARRAY 9 RES 1K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC FIFO PAR 64X4 10NS 16-SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MF-2PC5, NON CONT SWITCH & ACT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 15POS SMD datasheet.pdf
350 TB WIR PRO 45D SQU datasheet.pdf
CONN FEMALE 45POS GOLD WIRE WRAP datasheet.pdf