Yageo RT0603BRD0722R1L
RT0603BRD0722R1L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603BRD0722R1L
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603BRD0722R1L.pdf
Availability of RT0603BRD0722R1L
QUANTITY
RT0603BRD0722R1L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603BRD0722R1L
Internal Part NumberEIS-RT0603BRD0722R1L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603BRD0722R1L
Related LinksRT0603BR, RT0603BRD0722R1L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603BRD0722R1L Details Description
Related parts for RT0603BRD0722R1L
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM 4W 85DB 41X71MM datasheet.pdf
IC CURRENT SENSE SWITCH 16-QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
CA 62.5/125 LDDZP SCDUP SCDUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 78 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC LED DRVR DOT MATRIX 28SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf