Yageo RT0603BRD0722R6L
RT0603BRD0722R6L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603BRD0722R6L
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603BRD0722R6L.pdf
Availability of RT0603BRD0722R6L
QUANTITY
RT0603BRD0722R6L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603BRD0722R6L
Internal Part NumberEIS-RT0603BRD0722R6L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603BRD0722R6L
Related LinksRT0603BR, RT0603BRD0722R6L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603BRD0722R6L Details Description
Related parts for RT0603BRD0722R6L
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE ASSEM .05" 26POS 2" datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG GRAY 250' datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 1A SOD57 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf