Yageo RT0603BRD07330RL
RT0603BRD07330RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603BRD07330RL
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603BRD07330RL.pdf
Availability of RT0603BRD07330RL
QUANTITY
RT0603BRD07330RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603BRD07330RL
Internal Part NumberEIS-RT0603BRD07330RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603BRD07330RL
Related LinksRT0603BR, RT0603BRD07330RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603BRD07330RL Details Description
Related parts for RT0603BRD07330RL
BATTERY PACK 9.6V 180MAH NICAD datasheet.pdf
SENSOR OPTO SLOT 1MM TRANS THRU datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 512K FLASH 100QFP datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON STR912FA datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 800MA 200 MOHM datasheet.pdf
CAP MICA 10000PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 880MA 260 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 5POS .100 JUMPER 5.9 INCH datasheet.pdf