Yageo RT0603BRD0733RL
RT0603BRD0733RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603BRD0733RL
Brief Description
RES SMD 33 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603BRD0733RL.pdf
Availability of RT0603BRD0733RL
QUANTITY
RT0603BRD0733RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603BRD0733RL
Internal Part NumberEIS-RT0603BRD0733RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603BRD0733RL
Related LinksRT0603B, RT0603BRD0733RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603BRD0733RL Details Description
Related parts for RT0603BRD0733RL
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
VOLT 1:1 PROBE BLK 12MHZ 1.2M datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B 1.8V DL 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 4V T/H datasheet.pdf