Yageo RT0603BRD0784R5L
RT0603BRD0784R5L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603BRD0784R5L
Brief Description
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603BRD0784R5L.pdf
Availability of RT0603BRD0784R5L
QUANTITY
RT0603BRD0784R5L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603BRD0784R5L
Internal Part NumberEIS-RT0603BRD0784R5L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603BRD0784R5L
Related LinksRT0603BR, RT0603BRD0784R5L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603BRD0784R5L Details Description
Related parts for RT0603BRD0784R5L
MODEM V.92 SRL DATA V.34 FAX 5V datasheet.pdf
CONN FFC VERT 32POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
MINI LATCH HSG .100CC SR POL datasheet.pdf
IC AMP STEREO CLASS G 30DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 348 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
ME 6 2 TBUS-2 1 5/5-ST-3 81 GY datasheet.pdf
TV 100C 100#22D PIN RECP datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 2A SYNC 12MSOP datasheet.pdf