Yageo RT0603CRD0712R7L
RT0603CRD0712R7L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRD0712R7L
Brief Description
RES SMD 12.7OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRD0712R7L.pdf
Availability of RT0603CRD0712R7L
QUANTITY
RT0603CRD0712R7L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRD0712R7L
Internal Part NumberEIS-RT0603CRD0712R7L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603CRD0712R7L
Related LinksRT0603CR, RT0603CRD0712R7L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603CRD0712R7L Details Description
Related parts for RT0603CRD0712R7L
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM40H/MC40F/MDM40H datasheet.pdf
SENSOR MAGNETC SPST 13-19AT ALUM datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LAMP MAG 5 DIOPTER 115V 45 LEDS datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 30W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 13POS datasheet.pdf
IGBT 1200V 145A SOT-227 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf