Yageo RT0603CRD07133RL
RT0603CRD07133RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRD07133RL
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRD07133RL.pdf
Availability of RT0603CRD07133RL
QUANTITY
RT0603CRD07133RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRD07133RL
Internal Part NumberEIS-RT0603CRD07133RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603CRD07133RL
Related LinksRT0603CR, RT0603CRD07133RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603CRD07133RL Details Description
Related parts for RT0603CRD07133RL
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 6V datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF12A/AF12/AFF12A datasheet.pdf
BAG STATIC METAL-IN 3X5" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CONN HDR 76POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGE .100 26POS HL LOW P datasheet.pdf