Yageo RT0603CRD07154RL
RT0603CRD07154RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRD07154RL
Brief Description
RES SMD 154 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRD07154RL.pdf
Availability of RT0603CRD07154RL
QUANTITY
RT0603CRD07154RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRD07154RL
Internal Part NumberEIS-RT0603CRD07154RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603CRD07154RL
Related LinksRT0603CR, RT0603CRD07154RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603CRD07154RL Details Description
Related parts for RT0603CRD07154RL
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO262 datasheet.pdf
CONN RCA JACK VERT YELLOW PCB datasheet.pdf
JUMPER FOR SAKS 1/3/6/7 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
IC PC POWER FET 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 0.1A SLD TERM datasheet.pdf
RES SMD 6.98KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLSH 16K 20SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf