Yageo RT0603CRD0732K4L
RT0603CRD0732K4L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRD0732K4L
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRD0732K4L.pdf
Availability of RT0603CRD0732K4L
QUANTITY
RT0603CRD0732K4L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRD0732K4L
Internal Part NumberEIS-RT0603CRD0732K4L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603CRD0732K4L
Related LinksRT0603CR, RT0603CRD0732K4L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603CRD0732K4L Details Description
Related parts for RT0603CRD0732K4L
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 240V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS FLANGED PIN datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf