Yageo RT0603CRD07383RL
RT0603CRD07383RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRD07383RL
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRD07383RL.pdf
Availability of RT0603CRD07383RL
QUANTITY
RT0603CRD07383RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRD07383RL
Internal Part NumberEIS-RT0603CRD07383RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603CRD07383RL
Related LinksRT0603CR, RT0603CRD07383RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603CRD07383RL Details Description
Related parts for RT0603CRD07383RL
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC BLK datasheet.pdf
IC DAC 24BIT STEREO LV LP 20VQFN datasheet.pdf
1,2MM SOCKET CONTACT datasheet.pdf
LED BLUE R/A PC MOUNT datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SKT datasheet.pdf