Yageo RT0603CRD07620RL
RT0603CRD07620RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRD07620RL
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRD07620RL.pdf
Availability of RT0603CRD07620RL
QUANTITY
RT0603CRD07620RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRD07620RL
Internal Part NumberEIS-RT0603CRD07620RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603CRD07620RL
Related LinksRT0603CR, RT0603CRD07620RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603CRD07620RL Details Description
Related parts for RT0603CRD07620RL
RACK ECONOMIZER 66.56X22 X 18.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" WW datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8369 LF-600MHZ datasheet.pdf
INTELLIGENT CAMERA FOV 150MM datasheet.pdf
LED OSLON NEU WHITE 4500K 2SMD datasheet.pdf
LUG ALUMINUM 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.62UF RADIAL datasheet.pdf