Yageo RT0603CRD0784K5L
RT0603CRD0784K5L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRD0784K5L
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRD0784K5L.pdf
Availability of RT0603CRD0784K5L
QUANTITY
RT0603CRD0784K5L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRD0784K5L
Internal Part NumberEIS-RT0603CRD0784K5L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603CRD0784K5L
Related LinksRT0603CR, RT0603CRD0784K5L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603CRD0784K5L Details Description
Related parts for RT0603CRD0784K5L
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
COUNTER LCD 7 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 255 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEADER 421 datasheet.pdf
CAP FILM 0.18 UF 5% 400 VDC RADI datasheet.pdf