Yageo RT0603CRE0730K9L
RT0603CRE0730K9L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRE0730K9L
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRE0730K9L.pdf
Availability of RT0603CRE0730K9L
QUANTITY
RT0603CRE0730K9L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRE0730K9L
Internal Part NumberEIS-RT0603CRE0730K9L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603CRE0730K9L
Related LinksRT0603CR, RT0603CRE0730K9L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603CRE0730K9L Details Description
Related parts for RT0603CRE0730K9L
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
RELAY SSR 25A 660VAC RAND DC IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
BUSS MIDGET FUSE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf