Yageo RT0603DRD0719K1L
RT0603DRD0719K1L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603DRD0719K1L
Brief Description
RES SMD 19.1KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603DRD0719K1L.pdf
Availability of RT0603DRD0719K1L
QUANTITY
RT0603DRD0719K1L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603DRD0719K1L
Internal Part NumberEIS-RT0603DRD0719K1L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603DRD0719K1L
Related LinksRT0603DR, RT0603DRD0719K1L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603DRD0719K1L Details Description
Related parts for RT0603DRD0719K1L
RES SMD 9.1 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 274VC R6 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 10MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS BOX MT PIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 786KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 RW SN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
INDUCTOR datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
JT 9C 9#2 PIN RECP datasheet.pdf
2200UF 40V 22X25MM 85C 12000H datasheet.pdf